06Şub
2008
126
Hadi biz de hikaye,masal yazalım!

Hadi biz de hikaye,masal yazalım!

Çocuklar hepinize çok teşekkürler. Çok güzel masal ve hikayeler gönderdiniz. Biz eminiz ki hepiniz çok iyi bir yazar olacaksınız büyüdüğünüzde.

Masallarınızı çok fazla düzenlemedik. Gönderdiğiniz masalları aynı şekilde yayınladık.

Eğer sizin masalınızı yayınlamadıysak tekrar göndermeyi unutmayın!

Şimdi sizden bir isteğimiz daha var. Bütün masallarınızı tekrar gözden geçirip hatalarınızı bulun ve bize tekrar gönderin. Sakın merak etmeyin biz de size yardım edeceğiz. En sonunda bütün masalları tekrar tekrar okuyacağız.

Hadi şimdi masallarımızı teker teker okuyalım.

Yunus Emre’nin Masal ve Hikayeleri

Kendini Beğenmiş Kurt

Ustasını Yenen Çırak

 

Doktor Mert

 

Sarman

 

Gizem’in Masalı

Zürafa

Zeynep’in Hikayeleri

Okulum

Sağlık Herşeyden Önemlidir

Elif’in Masalı

Dostluk

 

Büşra’nın Masalı

Peri Kızı

 

Ceylin’in Hikayesi

İlk Av

 

 

Emrecan’ın Masalı

Süper Emre

 

 

Esra’nın Hikayesi

Okuma Yazma

 

 

 

Prensesin Tacı

 

 

 

 

Fatma’nın Hikayesi

Minnoş

 

 

 

 

Selen’in Hikayesi

İki Yaramaz Çocuk

 

 

 

 

 

Sema’nın Hikayesi

Barbie Bebek

 

 

 

 

 

 

Kübra’nın Hikayesi

Sude’nin Doğum Günü

 

 

 

 

 

 

 

 

Yaz Günü

 

 

 

 

 

 

 

 

Berfin’in Şiiri

Çanakkale Geçilmez

 

 

 

 

 

 

 

 

Abdullah’ın Masalı

Doğru Konuşan Çocuğa Göz Kırpan Ay Dede

 

 

 

 

 

 

 

 

Emine’nin Masalı

Ayben’in Rüyası

 

 

 

 

 

 

 

 

Gözde’nin Masalı

Zürafa ile Baykuş

 

 

 

 

 

 

 

 

Beyza’nın Hikayesi

Nazlı

 

 

 

 

 

 

 

 Comments (126)

 • Sümeyye hakbilen

  Bir varmış bir yokmuş eski zamanlarda köyün birinde çok fakir eş yaşarmış.Bu eş evlenelim hiç çocukları olmamış. Aradan yıllar geçmiş 1yıl 2,3,4,5 ama bu çift ümidini hiç kaybetmemiş.daha sonra kadın gebe olduğunu öğrenmış. Bu eşin bir kızı olmuş.kızları o kadar tatlıymışki annesi ona çok iyi bakarmış.bu kız büyümüş annesine yardım eder,onun ev işlerini yaparmış. Adidas SÜMEYYE imiş. Bu kız derslerinde çok başarılı olmuş ve bir doktor olmuş. Bir çalıştığı hastaneye çok feci halde yaralı bir adam gelmiş.Ve öğün tüm doktorların izinli imiş. Bu kız hemen müdahale etmiş ve adamı kurtarmış.Masalda burada bitmiş…😘😍😍😍😀😀😀

 • Elvan

  baaaaaaayyyyyyy beğendimmmmmm

 • sıla

  Genç adam iyi bir terziymiş. Bir dikiş makinesi ve küçücük bir dükkanı varmış. Sabahlara kadar uğraşıp didinir ama pek Az para kazanırmış. Çok soğuk bir kış gecesi dükkanı kapatırken elektrik sobasını açık unutmuş ve çıkan yangın onun felaketi olmuş. Artık ne bir işi varmış ne de parası.
  Günler boyu iş aramış ama bulamamış. Yük taşımış, bulaşıkçılık yapmış, yine de evinin kirasını ödeyecek kadar para kazanamamış. Sonunda ev sahibinin de sabrı taşınca, küçük bir bavula sığan eşyalarıyla sokakta bulmuş kendini. Mevsim kış, hava ayaz olsa da
  genç adamın köşedeki parktan başka gidecek yeri yokmuş. Bir sabah iş arayacak derman bulamamış bacaklarında. Açlıktan ve soğuktan bitkin bir şekilde bankta otururken, kocaman bir araba yanaşmış kaldırıma.
  Arka kapıyı açmaya çalışan şoförü kızgınlıkla yana itmiş arabadan inen yaşlı adam,
  “Yalnız bırakın beni, parkta dolaşırsam belki sinirim geçer” diye söylenmiş.
  Zengin bir işadamı olduğu her halinden belli olan ihtiyar, birkaç adım attıktan sonra bankta titreyen terziyi görmüş. Terzi, adamın
  üzerindeki paltoya bakıyormuş dikkatle. Birden siniri geçiveren ihtiyar,
  “Zavallı adamcağız kim bilir nasıl üşüyordur, ona nasıl yardım etsem acaba?” diye düşünmeye başlamış.
  Oysa terzinin düşlediği paltonun sıcaklığı değilmiş. O, çok kalın ve kaliteli bir kumaştan üretilen bu paltonun sahibine hiç de
  yakışmadığını ve onun vücuduna uygun şekilde dikilmediğini düşünüyormuş.
  Yaşlı işadamı terzinin yanına yaklaşıp, “Ne o evlat, bu ayazda parkta donmuşsun. İstersen paltomu sana verebilirim” deyince,
  “Hayır, teşekkür ederim. Ben sadece bu paltonun size göre olmadığını düşünüyordum. Kumaşı fazla kalın ve sizi olduğunuzdan şişman göstermiş” diye yanıt vermiş terzi.
  Yaşlı adam bu cevabı alınca hayli şaşırmış. Çünkü o da üzerindeki paltoya onca para ödediği halde kendisine bir türlü yakıştıramıyormuş.

  “Soğuktan titrerken nasıl böyle bir şeye dikkat edebiliyorsun?” diye soran yaşlı adam, “Ben terziyim” yanıtını alınca “Benimle gel, hayat hikayeni yolda anlatırsın” diyerek arabaya bindirmiş bizim terziyi.
  Bu karşılaşma, terzinin hayatındaki dönüm noktası olmuş. Böyle yetenekli bir insanın işsiz ve evsiz kalmasına çok üzülen iyiliksever yaşlı adam, terziye bir dükkan açmasına yetecek kadar para vermiş. Bunun karşılığında tek istediği kendi giysilerini bu genç adamın dikmesiymiş.
  Terzi yeniden bir işe hem de kendi işine başlamanın heyecanıyla deliler gibi çalışmaya başlamış. Bu arada yaşlı işadamı da desteğini esirgemiyor, onu kendi çevresinden zengin kişilerle tanıştırarak yeni siparişler almasını sağlıyormuş. Küçük dükkan önce kocaman bir modaevine dönüşmüş, sonra da pek çok ünlü marka için üretim yapmaya başlamış.
  Terzi artık “ünlü işadamı” diye anılır olmuş. Bir gün ihtiyar adam onu ziyarete gitmiş. Terzi çok büyük bir iş bağlantısı yapmak üzere yurt dışına gidecekmiş ve uçağa yetişmesine az bir zaman varmış. Biraz sohbet ettikten sonra yaşlı adam birden fenalaşmış, kalp krizi geçiriyormuş. Hemen bir ambulans çağırılarak hastaneye kaldırılmış. Yeni işadamımız ise büyük işi kaçırmak istemediği için uçağa yetişmiş. Yaşlı adam krizi atlatmış ve uzun süre hastanede yatmış, bir yandan da sadece bir kez telefon ederek durumunu soran terziyi bekliyormuş. Fakat terzi daha çok para kazanmak için oradan oraya koştururken bir türlü yaşlı adamı ziyarete gidememiş. Aradan o kadar uzun bir süre geçmiş ki bu sefer de utancından yaşlı adamın kapısını çalamaz olmuş. Bir süre sonra
  terzinin işleri yolunda gitmemeye başlamış. Fabrikalarını kapatmak zorunda kalmış ve elinde kala kala yine küçücük bir dükkan kalmış. Utana sıkıla yaşlı adama koşmuş hemen nerede hata yaptığını sormak için. Son derece kırgın olan ihtiyar yine de onu kabul etmiş ama anlatacağı öyküyü dinledikten sonra hemen çıkıp gitmesini istemiş. Ve başlamış anlatmaya:

  “Bir zamanlar fakir bir oduncu varmış. Ormandaki bir kulübede yaşar ve odun keserek hayatını kazanırmış. Bir gün kulübesinde yangın çıkmış ve bu yangın bütün ormanı kül etmiş. O çevrede kimse ona güvenip iş vermeyince, çıkınını alan oduncu, eşeğine binip yola koyulmuş. Ağaçların arasında yürürken birinin kendisine seslendiğini duymuş.Başını kaldırınca konuşanın bir bülbül olduğunu görmüş.

  Bülbül ona “Senin haline çok üzüldüm, şimdi öyle bir büyü yapacağım ki eşeğin çok güzel şarkı söylemeye başlayacak, sen de onunla gösteriler yapıp çok para kazanacaksın” demiş. Gerçekten de eşek birbirinden güzel şarkılar söylemeye başlamış. Oduncu o şehir senin bu kasaba benim dolaşıp eşeğine şarkı söyletiyor ve herkes onları izlemek için birbiriyle yarışıyormuş. Oduncu ve şarkı söyleyen eşeği bütün ülkede ünlenmişler. Bir gün yine bir gösteriye yetişmek için koştururlarken, bülbülün yardım isteyen sesini duymuş oduncu. Bir kedi bülbülü yakalamış ve yemek üzereymiş. Şöyle bir duraklamış ama gösteriye gitmemeyi, onca parayı kaçırmayı gözü yememiş, arkasına bakmadan kaçmış oradan. Gösteri başladığında ise eşeği her zamanki gibi güzel şarkılar söylemek yerine sadece bir eşeğin çıkarabileceği sesleri çıkarmış.
  Oduncu kendisini şarlatanlıkla suçlayan izleyicilerin elinden canını zor kurtarmış. İşte o zaman bülbül ölünce büyünün bozulduğunu anlamış.

  Ben de senin bülbülündüm ve sen beni öldürdün, büyü de o yüzden bozuldu. Keşke güzel giysiler dikerken dostluk ipliğini
  koparmasaydın…” Öyküyü dinleyince hemen çıkıp gitmiş terzi, çünkü söyleyecek bir sözü yokmuş…

 • ırem

  kuzenler

  bir zamanlar iki kuzen varmış bu kuzenler hep kavga ederlermiş ama dayanamayıp hep barışırmışlar bu hep böyle mis ama birgün kuzenler den biri diğerine demişki kuzen bu böyle olmaz biz hayatımız boyunca hep kavgamı edicez diğeri haklısın demiş diğeri ozaman bi söz verelim hiç kavga etmeyelim diğeri tamam demiş ve kuzenler birdaha hiç kavga etmemiş

  VE MUTLU SON

 • nehir

  yazar olmak…

 • ali

  Bir varmış bir yokmuş ormanda iki çocuk varmış ikiside çok iyi çocuklarmış pazertesi günü ormanda ağacın yanında buluşmuşlar oyun oynayıp dinlenmişler sonra evlerine giderken önlerine aslan çıkmıştı korkmuşlardı aslanda kaçarken birisinin ayağı ipe takılmıştı öbürü çözmeye çalışırken çözemedi ve aslan yiyecekken elide deynek olan adam gelmiş kurttarmış

 • Aylin

  Çok güzel.Ben de masal yazmıştım.Okursanız eğer tabii zorunda değilsiniz.

  DOSTLUĞUN BÜYÜSÜ
  Alexa 20 civarında yaşlarda bir üniversite öğrencisiydi.O gün keyifsiz hissettiğinden dolayı okula gidememişti.Arkadaşlarının hepsi okuldaydı belki de.Ancak hastaydı.Acaba ders zili çalmış mıydı ? Bunu bilmese de arkadaşı Maria’ ya mesaj attı “bugün ne dersi işlediniz”…Bunun sonucu tuhaf olsa bile Maria ona mesaj atmamıştı.Okula gidebilecek durumda değildi.Ertesi günü daha iyi hissedeceği umuduyla erken yattı.Maria’ yı görür görmez niye mesaj atmadığını sordu.Maria buna rağmen Alexa’ ya ters ters bakarak konuştu ;”Aslına bakarsan Alexa, benim senle olan dostluğum bitti … anladın mı bitti !
  Bu sözleri Alexa ‘ ya çok ağır gelmişti.Fakat bişey söylemedi gitti.An-cak birkaç gün sonunda Maria ameliyat oldu.Ameliyatı olumsuzlukla geçti.Hastalıktan ağır kurtuldu.Bir kaç gün hastanede kalması gerekti. Alexa bunu biliyordu.Ona çiçek bıraktı.Üzerinde koca bir mektup vardı ;
  Sevgili Maria ;
  Sen beni sevmesen bile bu benim seni en iyi arkadaş olarak görme-me engel yok.Çünkü sen hata yapmadın.Doğru olanı yaptın.Arkadaşını uygun seç.Belki sana göre benden bile daha kötülerini bulabilirsin.
  ALEXA
  Çok duygulanmıştı.Ağlıyordu.Yarın okula gelmediSonraki gün de.2 hafta geçti ve görünürlerde yoktu.Alexa onları ziyaret etmeye gitti.Maria onu gördü.Ondan sonsuz özür diledi.Bu arkadaşlığın büyüsü hiç bitmeyecekti.

 • gizem

  PAMUK TAVŞAN

  PAMUK TAVŞAN
  bir zamanlar gizem adında bir kız varmış.Gizem tavşanları çok severmiş,özelliklede beyaz olanları çok severmiş.Babasına ve annesine demişki
  -Gizem:Anne Baba ben tavşan almak istiyorum.
  -Anne:Tabiki kızım alabilirsin.
  -Gizem:E o zaman para verin de alayım.
  -Baba:Kaç lira kızım?
  -Gizem:20 lira babacığım.
  -Baba:Al kızım yada gel birlikte alalım.
  -Gizem:Tamam baba hadi gel alalım da gelelim.
  demiş.Ve gidip almışlar hemde beyaz tavşan almışlar.Gizem buna çok sevinmiş.O sırada anne demişki;
  -Anne:Bununa dını ne koyacağız?
  -Gizem:Ben koyacağım adını,adı pamuk olsun çok güzel bir ad değilmi baba anne?
  -Baba:Evet kızım çok güzel.
  demişler.Ve o tavşana çok iyi bakmışlar.Aylar geçmiş tavşan büyümüş her yeri parçalıyormuş.Ailede bıkmış tavşandan,karar vermişler onu köylerine Gizem’in dedesinin çiftliğine göndermişler.

 • ümmehan

  Kutlu olsun 23 nisan bütün çocuklara.En mutlu,en iyi bayram kutlu olsun 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı.Sevinsin küçük çocuklar,en mutlu gün bize.

 • azra hoşgör

  selin nin bir tavşanı oluyor
  bir varmış bir yokmuş selin adında bir kız yaşarmış. selin hep bir mi tavşan istermiş. ama annesi izin vermezmiş. çünkü annesi tavşandan korkarmış. ama eyer gerçekten bir tavşan istiyorsan alırız. amakendin beslemek zorunda kalıcaksın.Hemen şirin mi şirin bir tavşan almışlar.

 • azra hoşgör

  süper ama bende masal yazıcam
  selinin hayvan sevgisi
  bir varmış bir yokmuş selin adında bir kız varmış. selin in bir kedisi varmış. ama selin hep bir köpek istermiş. ama annesi izin vermezmiş .
  çünkü annesi hep seline şöyle dermiş.selin köpek evde beslenecek bir
  hayva deyil dermiş ama selin anlamazmış. selin odasına çekilip hiç annesiyle hiç konuşmamış. annesi seline seslenmiş selin salona gitmiş. annesi sana bir süprizimiz var demi. ama selinin umrunda bile deyilmiş. annesi şöyle cevap vermiş. babanla konuştuk eyer gerçekten bir köpek istiyorsan. minik büyümeyen bir köpek alabiliriz.selin çok sevinip anne ve babasıa sarılmış ve birlike köpek barınağına gitmişler çünkü hem paraları yetmediği için hemde oradaki köpekler alınmya iğtiyaçları var. ve ORADAKİ KÖPEKLE SAĞİPLENMEYİ BEKLİYOR.
  ANNESİYLE HEMEN MİNACIK TATLI ŞİRİN BÜYÜMEYEN BİR KÖPEK ALDILAR. SELİN ÇOK MUTLU OLDU VE HERGÜN MUTLU OLDU. VE MUTLU MUTLU YAŞADILAR.

 • gül

  cok güzel

 • rabia

  merhaba ben gizem annem hamile 7 aylık bir ay sonra dünyaya bir kız bebek doğacak sevinçliyim ama bir durumumuz var annem ve babam ya onu sever benle ilgilenmezlerse çok üzülürüm (1 ay sonra) ben babanemde kalıyorum annemin sancısı çıktı hastanedeler babanem dedem torun bekliyor bende küçük bir kıskardeş tabi annemler gelmişlerdi eve hergün kardeşimle ilgileniyorlardı bezi burda altını değiştirelim ağlıyor acaba acıktımı vb. gibi sorular hep ona kafa yoruyolar hiç bana canı sıkıldımı iyi mi okul ihtiyacı varmı diye sormuyolar dedemlerde kalmaya gittim annemerde vardı dedemler belki benle ilgilenir gibi düşündüm ama ilgilenmemişti oda torunum canım torunum diyip duruyordu bu hiç hoşuma gitmedi 1 ay önceki hayyellerim aklıma geldi mutfağa gittim ağlamaya başladım babannem geldi canım torunum ne oldu neden ağlıyorsun dedi bende dedem annem babam teyzemler halamlar amcamlar herkezin sevgisi kardeşimde beni kimse sevmiyor babanem olurmu ben seni hep sevdim torunum dedi mutlu oldum yarın okullar açılacaktı öğretmenimz alınacaklar lisdesin verdi babama dedim akşam çarşıya çıkar alırız dedi tamam dedim akşam oldu yemeğimizi yedik babama dedim alışveriş babaa babam tmm birazdan gideriz dedi yarım saat sonra babamın yanına gittim ama uyuyordu çok üzüldüm sabah okula gittiğimde 5 eksi puan aldım ağladım utandım babama küsdüm annemede babam sabah okuldan gelince kızımm dün senin eşyalar ne oldu dedi ben cevap vermeden odama gittim odamdan çıkmayınca yanıma geldi ne oldu kızım dedi ben dedimki siz beni sevmiyosunuz okul eşyamı bile almadın baba hep erteledin dedim siz en çok kardeşimi seviyosunuz olurmu kızım senide seviyoruz dedi ama hep onlar ilgileniyosunuz benlede ilgilenin kızım o daha küçük seninlede küçükken ilgileniyorduk sen büyüdün yemeğini yiyosun tuvaletini yapıyosun o kıprdamıyo uyumakdan baka yaptıgı yok demi evet dedim babam hakıydı babam bizde seni çok seviyoruz dedi annem ve babam alışverişe çıkktım okul eşyalarıyla kalmadı yepyeni kıyafetler tokalar aldı bana sevinmiştim kendimin ve kardeşimi değerini anlamıştım

 • gözde

  birgün evlerin birinde minel diye bir kız varmış minel uyurken bir düş görmüş ve bu düşte tamamen çikolata kaplı bir saraya giriyordu. orada annesi yanına geldi ve tatlım haydi ilerleyelim dedi ve annesi mineli çikolata şelalesi adlı bir şelalenin önüne bırakıp gitti… ve minel sorna o şelaleden içmeye çalıştı bu içiş iki dakika sürmeden bitti ve mine bu rüyayı hiç unutmadı minelin bu düş engüzel düşü olacaktı minel böyle düşler görme hayaliyle tatlı uykulara daldı….

  • Aylin

   Gerçekten muhafaza bir masal-öykü olmuş Gözde.Çok kısa fakat çok ama çok hayal gücünü kullanmışsın.

 • selin

  avcabağa bn de hikaye yazsam buraya nasıl koyabilirim

 • evenur

  çok güzel olacak

 • naz bakır

  bir gün kurt koyunu yemeğe çaliışmış ve bir tuzak kurmuş ama koyun tuzağa düşmüş

 • nisa

  üç arkadaşın sırları

 • Melisa Anduz

  Çok güzel masallar hikayeler yazmışlar

 • yasemin bilici

  harika

 • derin

  nasıl yaza biliriz ve nereye tıklamalıyız?

 • pelin

  billlllen söylesin…

 • pelin

  valllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllahi bende ama nereden girilip yazılacağını bbbbbbbbbbbbbilmiyorummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm…

 • selin

  YAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA BENDEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE YAZMAKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK İSTİYORUMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

 • hibe

  bana göre veya herkese göre güzel olmalı bay bay herkese selam diyorum

 • samet

  bence hepsi birbirinden güzel ,,,,,,, harika güle güle

 • samet

  burası çok güzel bir site durmadan giriyorum sabahtan beri hikayeleri masalcı abladan dinliyorum masalcı abla okurken bende okuyorum hikayeleri yankı yapıyor ikimiz birden okuyunca sanmayın ben yavaş okuyorum 4buçuk yaşındayken ben okumayı öğrendim şimdi 8 yaşındayım su gibi okuyorum bu siteye girdikçe okumam gelişiyor daha çok hızlı okumaya başlıyoum iyikide böyle bir site kurmuşsunuz okadar seviniyorum bu siteye girdikçe okadar seviyorum ki okumayı yazmayı istiyorum

  Yorumlar RSS · Yazılar URI

 • samet

  ben bu masaldan gurur duyuyorum

 • sevda

  masallarınız çok güzel ama yenide ekleyim mesela aklından masal ekleyin hikaye ve romanda olsun bunlar çok güzel beyenmeyenlere çok yazık çok güzel bir masal
  herkese tercih ederim

 • Yusuf

  hikayeyi çok sevdim ben nasıl hikaye yazabilirim

 • Dokan

  bana dokan demeyin dodfo deyin

 • semiha

  ben bu masaldan gurur duyuyorum

 • semih

  bu masalları cok ama cok beyendim

 • salih

  ben bu masalı cok ama cok beyendim

 • salih

  ben bu masla ları cok beyendim kardesimle hergun dinliyor ve mutluluk duyuyoruz

 • yasemin -şevval

  arkadaşlar hikayeleriniz bu arada birbirinden güzel

 • yasemin -şevval

  Bu sita çok güzel hikaye yazmak istiyorum ama bir türlü yazamıyorum ama arkadaşların gönderdiği hikayeler mütiş

 • Beyza doğan

  sitenizi çok beğendim ama yazdığım hikaye yayımlanmamış

 • hakan

  çok güzel ama bende hikaye yazmak istiyorum amam yazamıyorum

 • Ebrar toramn

  ççççççççççççççooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel bir siteeeeeeeeeeeeee

 • cimbomlu_yum1905@hotmail.com

  siteniz ve masallarınız çok güzel olmuş sizi tebrik ederim

 • Damla ertopcu

  ben bu masalları çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk beğendim harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 • selena

  merhaba

 • şeyma

  ben size birşey söylicem be bir kahramanım kim mi pamul prenses siz de bir kahraman sınız kimmi???
  onu siz seçin

 • şeyma

  bence çok güzel çocuklarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 • sena

  çok harika çokkkkkkkkkkk beyendim ama masalımızı nasıl göndericez**

 • duygu

  harika kıskandım

 • sena

  çoooooooooooooooook güzel masalar var harika çok beyendim hhhhaaahhaa

 • ayşenur

  BU SİTE ÇOK GÜZEL BURADAKİ BÜTÜN MASALLAR HOŞUMA GİDİYOR.

 • masal diyari......

  cok guzel masalar bunlar

 • feyza

  yani açıkçası masal ablayı çok seviyorum gerçek gibi bir güzel sesi var bir güzel siteniz var okadar beyeniyorum ki yani açıklaya açıklaya yaza yaza bitiremiyorum

 • feyza

  okadar güzel bir site ki burası eylenmeye gelmiyor zaten okumak eylenmek demektir

 • feyza

  burası çok güzel bir site durmadan giriyorum sabahtan beri hikayeleri masalcı abladan dinliyorum masalcı abla okurken bende okuyorum hikayeleri yankı yapıyor ikimiz birden okuyunca sanmayın ben yavaş okuyorum 4buçuk yaşındayken ben okumayı öğrendim şimdi 8 yaşındayım su gibi okuyorum bu siteye girdikçe okumam gelişiyor daha çok hızlı okumaya başlıyoum iyikide böyle bir site kurmuşsunuz okadar seviniyorum bu siteye girdikçe okadar seviyorum ki okumayı yazmayı

 • feyza

  burası çok güzel bir site okuma bilgi konuşacak şeyler veriyolar bu kitaplar yazıl masallar masal abla nın çoooooooooooookgüzel sesi var hergün bu siteye giriyorum rapunzel ve pamuk prensese bayılıyum hayranım bu siteye
  okadar güzel masallar varki ama ben kendi hikayemi yazmak istiyorum nerden gönderildğini bilmiyorum

 • diyar

  ben hikaye okumayı çok severim tek hikayeyi deyil kitap okumak ders çalışmağıda çok severim….

 • Dilan demir

  meraba bu site çok güzel ben masal yazmak istedim ama yazamadım hergun bu siteden masal dinliyorum çok guzel masallar var.

 • Merve

  sizler çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk güzel şey

 • akın özer

  burası çok güzel bir masal sitesi gerçekten bende masal yazmak için uğraştım ama başaramadım

 • BERFİN BAZAN

  Bu masallar gerçekten çok güzel ama kendi masalımı yazmaya çalışıyorum olmuyor arkadaşlarımında bu konuda yazdıkları benimkinden farklı değil bilen varsa yardım etsin bu arada komik fıkralar masallarınızı çok beğeniyorum ama kandi masalımı yazmak istiyorum karnemde iyi arkadaşlarıma selam 1. dönemde karneleri zayıf olanlar2. dönemde başarılı olsunlar karnesi iyi olanlar başarılarına devam

 • Prenses dolunay

  çok güzel bir fikir .Ben de yazıcam .Ama nereye yazdı öbür arkadaşlar

 • reyhann:)

  ;;;;?

 • reyhann:)

  (u)

 • reyhann:)

  Günlerden bir gün pamuk prenses varmış tamda annnesine benzermiş
  ama her gün pamuk prenses demiyorlarmış prens diyorlarmış
  annesi ona kıyamamış o na artık pamuk prenses diyormuş annesi

  nasıl masalım abbbbbbbbbbbbbbbbbblaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam hee 😉

 • eylül

  bu hikayeler harika ama insan bazen bıkmaya başlıo.çünkü çoğunu okumuş oluo.ve bu yüzden sıkıcı oluyor
  herkeze selam.nbr

 • Berkay aktaş

  Bu sitedeki hikaye ve fıkraların bir çoğunu okudum. Gerçekten çok güzel hikayeler,çok güzel bir çocuk sitesi, üstelik benim kardeşim bu sitede boyama yapmayı çok seviyor.her bilgisayarımı açışımda, 12 yaşında olmama rağmen vaktim olmasa bile bu siteden en az bir hikaye okuyorum, bu siteyi çok seviyorum. Daha çok hikaye ve fıkra eklenmesini istiyorum!!!

 • bilge kız

  ben şimdi yorumumu yazıcam bu site süper :f

 • almina

  arkadaşlar nerden yazılacağını size söylemek istiyorum masal ablanın bize masal yazın dediği yerin en altında iki email adresi var onlardan birini tıklayarak masalınızı yazabilirsiniz.iyi şanslar. 🙂

 • bilge kız

  🙂

 • bilge kız

  bu masalları yollamak için önce msn nizi açın sonra yollayacağınız adresi e-mail inizi ve konuyu yazıp masalı yazın.sonra da göndere basın bu kadar bunda birşey yook zaten okununca sitede yayınlanır

 • Eray

  bu site bizim yaşımızdakiler gibi değil küçük çocuklar için olabilirdi siteyi yapmaları çocuklar için çok iyi ama ben bu siteyi pek beğenmedim çok sıkılıyorum

 • Gamze

  slm bence bu site çok güzel harika masallar çıkıyor karşıma burada çok güzeeeeeeeeeel masalcı abla sesin çooooooooooooookkkkkkkkkkk güseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel

 • Melike

  süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr……….

 • Melike

  burası çok zevkli bir site her zaman giriyorum.çok güsell.bayıldım………….

 • cemre

  bayıldım………………………………………………………………….

 • fatma

  çok güzel

 • fatma

  çooooooooooooooooooooooooooooooook güzel

 • Winx

  ya arkadaş lar benim karnem çok iyi geldi:d:d

 • Winx

  yyaaaaaaaaaaaaa çok güzel :d:D

 • Winx

  bu site çok ve çok güzel hayran kaldım

 • nurdan

  bu siteye hikaye yazdım.Ama gönderilmedi.Bence bu site çok güzel.

 • cemre-esra

  bence arkadaşlar süpersiniz sizleri tebrik ederim

 • cemre-esra

  karnem taktir hepsi 5 neyseki diğer karneleri biraz düşük gelen arkadaşlara morel vermiş olur

 • cemre-esra

  bence sunaz haklı güzel bir site oluşturdunuz bu siteyi tüm arkadaşlara tafsiye etmeliyim hem ingilizcemizi geliştiririz hemde eskileri gezeriz

 • lo lo lo

  ya birisi nasıl yollanacağını yazabilir mi ?? özellille site sahipleri lütfen yollayın herkes aynı soruyu yollamış cewap veren birisini istiyoruuuum.yazdığımız masalları nasıl göreceğiz??nerden yollayacağıııızzz?????????????

 • Zeynep ayar

  hikaye yazmak çk eğlençeliydi

 • kader

  bende yazıyorum hikayemi ya orda birisi besra yazmış anlayamadım büşramı esramı

 • kader

  bende bu siteyi çok seviyorum bende masal yazmak istiyorumama aklıma hiç masal gelmiyor ama kitaptanda bakılmaz kendi kafamdan yassam şöyle başlık bulurdum ıııııııı aslan ve fare diye bir başlık atardım hikayeyi yazardım benim karnem valla benim
  hepsi 5 1 tanesi haricinde hepsi beş o da ingilizce 4 okadar ben taktir aldım siz ne aldınız ikinci dönem inşallah hepsi 5 olur çok merak ediyorum olursa çok sevinirim bide ben 4 e gidiyorum öğretmenim çok iyi

 • seher

  çoooooook ama çok güzel kim yazdıysa güzel olmuş bir sorun var okuyan güzel okuyamadı ama yazılışı çok anlamlı teşekkürler

 • zerda

  sağ olun süper olmuş
  elinize sağlık

 • zerda

  çooooook ama çok güzel yapanlara teşekkür ederim

 • USLU

  SÜPER HERKESE TAVSİYE EDERİM BU ARADA YAZANLARA DA TEŞEKKÜR EDERİM

 • alis

  tebrikler

 • alis

  tebrik ederim:) 🙂

 • Salma

  cok super bı sıte valla:D

 • besra

  BEN YAZDIM AMA HİKAYEMİ GÖREMEDİMMMMMMMMMMMMMM

 • Irem

  MRB BENİM KARNEM HEPSİ 5 O YÜZDEN KENDİMİ ÖDÜLLENDİRMEK İÇİN SİZE BİRDEN FAZLA MASAL GÖNDERİCEM

 • aslı

  bence çok güzel herkese tavsiye ederim
  karnem biraz düşük ama bu hikayeleri dinleyince keyfim
  geldi hele rapunzel

 • Gönül

  ben bu siteyi çok beğendim yaaaaa çok güzel masallar var ben de masal yazmak istiyom ama nereye yazılacağını bilmiyom eğer bilen varsa bana söyleyebilir misiniz? masalcı abla sizin sesiniz çok güzelllllllll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! çok beğeniyorum sizin sesinizi. sıkıldığım zaman hep bu siteye geliyorum:))))))

 • ceylan

  selam
  ben
  babamdanmı
  geldi
  yoksa masla ablamdan mı geldi ya ben bu masalcı ablayı çok seviyorum sesi çok güzel en çokta abla demeği çok seviyorum…Ceylan

 • ayı

  hahahahaha

 • büşra seren

  harikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bir site ama ben masallarımı gönderemiyorum

 • ebru gündeş

  başakçım ilgin için teşeşkkürler

 • ebru gündeş

  çok güzel site yapmamamız gerekenleri anlatıyor!…

 • büşra

  ya ben nasıl masal ya za bi lirim çok güzel site ama nerden yazıp göndereceğim benim karne ile güzel masllarım var bunları sizlerle paylaşmak istiyorum ama bir tür lü gön deremiyorum

 • büşra

  bende masal yazmak istiyorum çok güzel masallarım var nasıl yazabilirim acaba ben bir yazarım

 • kazım

  bu site çok güzel süper ya burdan yiğenime masal dinletiyom çok seviniyo

 • öykü deniz yılmaz

  ben hikaye ve öykü yazmayı çok severim aynı adım gibi sizlerede çok teşekkür ederim biz çoçuklara böyle bir şey düşündüğünüz için

 • BAŞAK

  ÇOK TEŞEKÜR EDERİM. SİZE !!!!!!!!!!!!!!! ÇOK İYİ BİR ŞEY DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZZZZZZZZZZZZZ!!!!
  BİZ ÇOCUKLAR İÇİ!!!!!!!!!!!!!!!!

 • BAŞAK

  Size çok teşekür ederim.Hikaye yeteneğimi güçlendirebilirim. Size çok ama çok EDERİMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!!
  SİZ BİR HARİKASINIZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!

 • Erkan

  ÇOK TEŞEKÜR EDERİM HİKAYE YADA MASAL YAZMA YETENEGİMİZİ BÖYLECE GÜÇLENDİREBİLİRİZZZZZZZZZ………………..

 • SERVER KULTUAD

  ben çoook güzel bir masal yazdım ismi Gelincik ve dostları ama gönderemiyorum.bana yardımcı olun lütfen.dosya dan gönder i tıkladım.e-posta ile yi tıkladım ama oldu mu bilmiyorum olmasını istiyorum çok güzel yazdım.hepsini ben yazdım.inşallah olmuştur.

 • Melike

  masal abla tabikide bu isteğini yerine getiricez.inanın çok güzel masallar yazıcaz.

 • ecem

  şey benim çok güzel bir karne günüyl eilgili masalım var ama nasıl göndericem ki

 • tuğba

  masal yazıcam ama yazma yerini bulamıyorum
  ………………………………………………………..

 • elif

  meraba masalarınızı çok seviyorum ve severek dinliyorum

 • blum

  masalları çok seviyorum .ne mutlu size!bunun gibi siteler lazım bizlere…

 • blum

  çok teşekkür ederim içimdeki sevgi dolu masalları en güzel bir şekilde hazırlamaya çalışırım….

 • Nisa

  mrb ben nisa sitenizi çok beyendim tşk ederim masalları siz okuduğunuz için

 • Sunaz

  BURASI ÇOK GÜZEL VE ZEVKLİ BİR SİTE.

  BU SİTEDEKİ HİKAYELERİ VE MASALLARI ÇOK BEGENİYORUM.

  BEN DE HİKAYE YAZMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

  • Nazar

   bir varmis bir yokmus evvel zaman icinde kalbul zaman icinde bir kiz varmis ve bu kiz cok guzelmis ve bu kizin hic arkadasi yokmus ve bu kiz okula baslamis ve okuldaki cocuklar bu kizi hic sevmiyolarmis ama bu kiz onlari cok seviyormus birgun okulda bir yarisma olmus ve bu kiz yarismaya katilmis ve okulun birincisi olmus arkadaslari onunla gurur duymuslar ve arkadas olmuslar ve cok iyi anlasmislar
   MUTLU SON
   MASALIN ADI; ARKADSLIK

   • İlhan

    Arkadaslar guzel masallar ariyorum 14yasinda birinin yazabileceği gibi

   • kadir

    bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde büyük bir sarayda yaşayan güzel bir prenses yaşarmış bu prenses karşı krallığın beyaz eşşekli prensine aşık olmuş.ama üvey annesi buna razı değilmiş.çünkü eğer evlenirse planları suya düşermiş bu yüzden prensi gizlice oldürmüş bunu duyan prenses te kahrından olmüş.

Reply