10Haz
2008
8
Karne’nin Sağ ve Sol Tarafı

Karne’nin Sağ ve Sol Tarafı

Sizden Gelen Masallar

Yazan : Ecem

Karne’nin Sağ ve Sol Tarafı

ali okulda pek zeki olmayan ama çok iyi kalpli bir çocuktu.berk ise akıllı mı akıllı ama bir o kadar da kötü davranışlı bir çocuktu.
karne günü yaklaşmak üzereydi.berk ali’ye ” ali arkadaşım.kafan pek çalışmıyor.karnen için üzülüyor olmalısın” demiş.ali ise ona ”hayır.karnemi o kadar da kötü beklemiyorum.asıl sen hiç endişelenmiyor musun?” demiş ve oradan ayrılmış.
karne günü gelmiş çatmış.berk ali’nin sözlerinden ne demek istediğini hala çözememiş.karne ler gelmiş.ali ‘ nin karnesinin sol tarafı kötü ama sağ tarafı mükemmelmiş bu yüzden öğretmenleri ali’ye takdir vermiş.ali çok sevinmiş.
berkin karnesi tam tersiymiş sağ tarafı kötü(berbat) sol tarafı iyi.öğretmenleri ise ona takdir teşekkür vermemiş.
berk çıkışta ali’den çok özür dilemiş. ona demişki” ali hep sen haklıydın.seni dinlemedim, hata ettim.bundan sonra senin bana vermiş olduğun dersten ötürü davranışlarımı düzelteceğim.böylece karnemin sağ tarafı düzelecek. senin de derslerine yardım edeceğim.böylece de senin karnenin de sol tarafı düzelecek.” ali berk’in iyi bir ders aldığını ve akıllandığını anlamış , öneriyi seve seve kabul etmiş.
işte o günden sonra ali ve berk çok iyi arkadaş olmuşlar.birbirlerine destek olmuşlar ve iyi notlarla ilköğretimi bitirmişler.
-ali ve berk’in lise’ de yaşadıklarını daha sonra ekleyeceğim.hepiniz bir ders çıkarmışsınzdır umarım.

Comments (8)

Reply